10 Yıl öncesine dönmüş olsaydınız

zamanı iyi kullanmak için

Bir sabah uyandığınızda herşey 10 yıl önceye dönmüş olsaydı ne yapardınız?

Bazılarımız çok ister geçmişe dönmeyi. Yaptığı hataları telafi etmek belki yaşadığı mutlulukları tekrar yaşayabilmek ister. Bazıları ise geçmişini silmiştir ve asla dönmek istemez. Dönmeyi geçtim hatırlamak bile istemez..

Hasan Ali amca vardı bizim yan komşumuz. İman kurtardıysa allah rahmet eylesin. Çok esprili bi amcaydı. Çocukları severdi. Gençlerle muhabbet etmeye bayılırdı. 69 yaşındaydı, 70 ine merdiven dayamış pamuk gibi saçları yıllarını anlatıyordu sanki. Bir gün merak edip sormuştum ona geçmişe dönsen ne yapardın diye. Yaşadığım şeylerden pişman değilim hepsini ben istedim yaşadım. Suçlayacak kimse yok dedi. Gençliğinde hatalarda yapmış ama hep mutlu olmak için çabalamış. Bulunduğu ortam neresi olduysa nasıl olduysa olsun hep anın tadını çıkarmaya bakmış Hasan Ali amca. Ne güzel değil mi? Anın tadını çıkarmak. Ama dikkat edin tadını çıkarmaktan bahsediyorum suyunu çıkarmaktan değil 😀

Arkadaşlar kim olursanız olun ne olursanız olun, geçmişinize bağlı kalmayın hatalar da yapmış olabilirsiniz doğrularda. Onlar sizin tecrübenizdir. Bundan sonra geleceğe bakmaktır doğru olan. Geleceğe doğru emin adımlar atarsanız kazanan siz olursunuz.

Ama size tavsiyem Hasan Ali amcanın da yaptığı gibi ne yaparsanız yapın ama keşke demeyin. Yaptığınız şey kötüyse bir daha yapmayın ders alın. Yaptığınız şey güzelse doğruysa o yolda devam edin. Şans sizinle olsun. He unutmadan bir sabah uyandığınızda 10 yıl geçmişe döndüyseniz gelecekten bi yerden beni hatırlayın 😀 sevgiler..

Bir önceki yazımız olan Alzheimer olmamak için çok basit bir uyarı başlıklı makalemizde ALZHEIMER, alzheimer hastalığı hakkında ve alzheimer hastalığına kesin çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

hadi sizde bişeyler yazın :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.