Ağlayan bebeği susturmanın-sakinleştirmenin yolları

aglayan-bebek-nasil-susturulur

Ağlayan bebeği susturmanın-sakinleştirmenin yolları

bebek susturmanın yolları, bebeği sakinleştirmenin yolları, bebekleri susturmanın yolları, bebekleri sakinleştirmenin yolları, bebeği susturmanın yolları, ağlayan bebekleri susturmanın yolları, ağlayan bebekleri sakinleştirmenin yolları, ağlayan cocugu susturmanin yollari, bebegi sakinleştirme yolları, bebek susturma yolları, ağlayan bebeği susturmanın yolu, aglayan bebegi susturmanin yollari

Bütün bebekler ağlar. Gece beşik mi salladın diye halk arasında bu duruma vurgu yapılmıştır. Ve iki aylıkken geceleri en fazla iki saat süren huysuzluk dönemi geçirirler, sizin de uykularınızı perişan ederler.. Eğer bebeğiniz huysuzlaşırsa, ne yapmak gerekir? Bebeğinizi sakinleştirmek ve rahatlatmak için aşağıdaki teknikleri ya da hepsinin bir kombinasyonunu deneyin. Bebeğinizi sakinleştirmeye çalışırken en önemli noktalardan birisi bebeğinizin size anlatmaya çalıştığına dikkat etmektir. Deneme yanılma yöntemiyle ve ev önemlisi sevginizle en iyi sakinleştirme yolunu keşfedeceksiniz.

Ağlayan bebeği susturmak için işte size  birkaç teknik:

Yeni pozisyonlar

Bebeğiniz ağlamayı bir türlü kesmiyorsa, onun konumunu değiştirmek onu rahatlatabilir. Şu yöntemleri denemenizde fayda var.
Bebeğinizin başı bileğinize gelecek şekilde ve parmaklarınızı bacağına dolayarak yüz üstü yatırın. Sevginizi ona hissettirin.
Bebeğinizi sırtı göğsünüze gelecek şekilde elinizde oturtun. Diğer elinizi bebeğinizin göğsüne koymayı deneyin. Parmaklarınızı bebeğinizin üst koluna dolayın.
Bebeğinizi omzunuzun üzerine kaldırmayı deneyin. Ağlayan bebeğinizin midesi omuz kemiğinize baskı uygulayacak şekilde tutun.
Bebeğinizi karnından sıkıca tutun ve kollarınızda sallayın.

Ritmik hareketler

Bebeklerinizi rahatlatmak için ritmik hareketler yapabilirsiniz. Şu metotları denemenizde fayda var:
Bebeğinizi kucağınıza alın. Etrafı dolaşın.
Yerden yukarı doğru sallamayı deneyin.
Ayaktayken ileri geri ya da bir yandan diğerine doğru sallanın.
Rahat bir sallanan sandalyeniz varsa, ileri geri sallanmanızı tavsiye ederiz.

Sıcaklık

Bebeğinizi battaniyeyle sıkıca kundaklayın. Ağlayan bebeğiniz sesini kesebilir.
Bebeğinizi kendinize yakın tutarsanız sizin sıcaklığınızı hissedecek ve ağlamayı muhtemelen kesecektir.
Bebeğinizin uyuyacağı yeri önceden ısıtmanızda fayda var. Elektrikli soba kullanabilirsiniz. Yatacağı çarşafların sıcak olmasına dikkat edin.
Bebeğinizi kucağınızda yüzüstü olacak şekilde sıcak su şişesinin üzerine yatırmanız da ağlamayı kesmekte faydalı olabilir.

Sakinleştirici sesler

Ağlayan bebeğinize yumuşak bir ses tonuyla ve alçak sesle güven veren kelimeler söyleyin.
Sevdiğiniz şarkıları ya da öğrendiğiniz ninnileri de onu sakinleştirmek için mırıldanabilirsiniz.
Bebeğinizin kulağı günlük hayatta kullandığınız şeylere alışsın diye, elektrikli süpürgenin, bulaşık ve çamaşır makinesinin çıkardıkları sesleri teybe kaydedip bebeğinize dinletebilirsiniz.
Klasik müzik, yumuşak rock müzik ve yumuşak jazz dinletmeyi deneyebilirsiniz. Heavy metal tarzı müziklerin bebeği sinirli yapma tehlikesi vardır..

Dokunuş

Bebeğinize boynundan aşağıya doğru elinizle çok yumuşak bir şekilde masaj yapmayı deneyin.
Sırtını ve poposunu okşayın ya da ovalayın. Severek hafifçe vurabilirsiniz ama aşırıya kaçmayın.
Sıcaklığın yeterli olduğu bir odada, bebeğinizi sırt üstü olacak şekilde sert bir yüzey üzerine yatırın. Göbeğini saat yönünde hafifçe ovalayın. Gaz rahatsızlığı varsa bu hareket onu rahatlatabilir. Daha sonra bacaklarını karnına doğru itin, böylelikle gazından kurtulabilir.

Bu içerik bebek susturmanın yolları, bebeği sakinleştirmenin yolları, bebekleri susturmanın yolları, bebekleri sakinleştirmenin yolları, bebeği susturmanın yolları, ağlayan bebekleri susturmanın yolları, ağlayan bebekleri sakinleştirmenin yolları, ağlayan cocugu susturmanin yollari, bebegi sakinleştirme yolları, bebek susturma yolları, ağlayan bebeği susturmanın yolu, aglayan bebegi susturmanin yollari konularını içerir
kaynak minibilgi

Bir önceki yazımız olan Sigarayı bırakmak için irademizle alay etmek 🙂 başlıklı makalemizde iradeyi güçlendirmek, sigara bırakmakla ilgili ve sigara içmek hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

hadi sizde bişeyler yazın :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.