İstanbul’da deprem oldu mu?

istanbul-da-deprem-oldu-mu

İstanbul’da deprem

İstanbul’da saat 11.17 sıralarında deprem oldu. Deprem, çevre illerde de hissedildi.

Güncelleme:19 Ekim 2012 11:20

AFAD depremin merkez üssünün Büyükçekmece, derinliğinin 13,2 kilometre, büyüklüğünün ise 3.8 olduğunu açıkladı.

Kandilli Rasathanesi’nden ise  henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Deprem İstanbul’da panik yarattı.

VATANDAŞLAR SAKİN OLSUN

Depremle ilgili konuşan AFAD Deprem Dairesi başkanı Murat Nurlu,  “Öncü ve artçısı olmayan bir deprem. Normal bir deprem. Vatandaşların sakin olması gerekir. Zemini kötü olan yerler için diğer ilçelerden de hissedilmesi mümkündür. Orada Kuzey Anadolu Fay zonu hareket ediyor. Küçük faylar olabilir, bunlar üzerinde gerçekleşmiştir” dedi.

‘BÜYÜK DEPREM İÇİN DAHA ERKEN’

Deprem profesörü Ahmet Ercan, İstanbul sallandıktan bir kaç dakika sonra depremi değerlendirdi.

Ercan, şunları söyledi:

”İstanbul’da büyük deprem için çok erken daha. Şu anda İstanbul’da büyük deprem olması çok şaşırtıcı olur. Büyük deprem 2029’dan önce olamaz. Ama Marmara’da büyük deprem oluncaya kadar 5,5 ve 5,7’ye kadar depremler olacaktır. Gelecek büyük depremin yeri, odak derinliği, vuruş gücü ve kırılma noktasını belirlemede yararlanıyoruz bunlardan. Halkımız kaygıya kapılmasın. Bir yerde gerginlik yok şu anda.

Büyükçekmece-Çatalca kırığımız var. Kuzey Anadolu ile kesim yeri etkindir. Burada olabilecek enbüyük deprem 4,5’tür. Bundan sonra daha büyük bir deprem gelmesi beklenmez. 3.8 büyük deprem kategorisine girmez. Halkımız paniğe kapılmasın.”

SABAH DA AKDENİZ’DE DEPREM OLMUŞTU

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Akdeniz’de saat 06.35’de yaşanan depremin büyüklüğü, 5.3 olarak kaydedildi.

kaynak: haber.mynet

Bir önceki yazımız olan Kadınlar için yaşam koçluğu başlıklı makalemizde Kadınlar için yaşam koçu, yaşam koçları ve yaşam koçluğu hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

hadi sizde bişeyler yazın :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.