Kadınlar için yaşam koçluğu

yaşam koçu çözüm olur mu

Kadınlar için yaşam koçluğu

yaşam koçu,yaşam koçluğu,yaşam koçları,yaşam koçundan,Kadınlar için yaşam koçu

Kadınlar eşsiz varlıklardır. Her dönemde güzeldirler. Onları farklı kılan bir çok özelliği bünyelerinde barındırmalarıdır. Kadınlar doğa gereği  doğurganlık özellikleriyle erkeklerden ayrılır. Erkekler bu dönemlerde kadını ya kısmen ya da hiç anlayamaz.

Doğum öncesi ve doğum sonrasında kadının yaşam koçu gibi hayatını düzene sokacak kişilerle görüşmesi rahatlaması gerekmektedir. Doğum öncesi var olan endişe ve korku , Doğum sonrası bebeğin verdiği psikolojik bunalım ve ciltte oluşan deformasyonlar kadınları strese sokar. Bunun için yaşam koçluğu çok önemlidir.

Yaşam koçu hayatın her döneminde kadına yol gösterir ve destek olur. Doğum sonrasında ve öncesinde korku ve endişelerinin azalmasını sağlar. Annelik , menopoz  , hormonlar  ve regl dönemlerine bağlı oluşan sıkıntıları hafifletir. Kadın bir çok  fazla rol içindedir bunlar; anne , eş , gelin , kayınvalide , abla , hala vs vs .

yaşam koçları

Bunların farkında olan yaşam koçu kadınlara hayatları boyunca gereken desteği sağlar. Kadınlar için yaşam koçluğu stratejisi onlara dengeli hayat seçeneğini sunar. Bir yandan kariyer diğer yandan ev halkı için gerekli ihtiyaçları sağlamak kadını yorabilir kısa dönemli gel gitler yaşayabilir. Dengenin bozulmaması için iyi bir yaşam koçu sizin hayatınızın odak noktasını tamamlar.

Kadınlar için yaşam koçu kadınların yaşam kalitesini artırmaya yeterli olacaktır. Her kadının farklı ihtiyaçları vardır. Önemli olan bu ihtiyaçları bulmak ve soruna eğilmektir. Kadınların hayatı boyunca yaşadıkları bu karmaşa yaşam koçları sayesinde atlatılabilir ve onlara güneş yeniden doğabilir.

Kadınların regl dönemlerinde kendilerini mutsuz ve pis hissetleri bunalımlarıda beraberinde getirir. Bir çok erkeğin bu durumu anlamaması aile içinde önemli kavgalara sebep olabilir.

Yaşam koçları bu noktada kadınlara yardım ederler gerekirse eşleriyle de konuşma yaparak ortamı denge haline alırlar. Çocuk bakımı da erkeklerden çok kadınların görevidir diyebiliriz. Bir çok erkek yine bu konuda bilgisiz olabilir yaşam koçları eşlere bu konuda yardımcı olup durumu izah eder. Kadının çalışma hayatıda erkeklere göre daha streslidir . Yaşam koçları kadınlara gereken desteği bu konuda ve hayatları boyunca her konu da  verir.

Günümüzde modern yaşamın getirdiği ekstra yükleri ve sorumlulukları aşmak için özellikle çalışan hanımların yaşam koçları ile hayatı kolaylaştırmak adına bilinçli davrandıkları zaten gözlenmektedir ama bir kez de biz hatırlatalım dedik 🙂 Eğer stresli bir hayatınız varsa ve ekonomik gücünüz de varsa bir yaşam koçundan destek almanız,yani artık yaşam koçları ile tanışmanız tavsiye edilir Kadınlar için yaşam koçu

Bir önceki yazımız olan Google kazançları kitabı kazandırır mı? başlıklı makalemizde affiliate, google kazançları ve musa erdoğmuş hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

1 yorum var to “Kadınlar için yaşam koçluğu”

  1. emine dedi ki:

    güzel paylaşım.. teşekkürler

hadi sizde bişeyler yazın :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.