Kalp kırmanın faydaları :)

kalp kırmanın bedeli

Kalp Kırmaya Yeminli miyiz?

Biz insanlar aleminde kalp kırmayan bir tek adam gösterin bana desem kim gösterebilir ki ?

Tabiki hiç kimse. Çünkü insanın yaratılışından gelen bir şeydir bu. Her insan hayatında mutlaka birinin kalbini kırmıştır elbette. Peki kalbini kırdığımız insanlara karşı sergilediğimiz tavırlar ne oldu? Çoğumuz özür diledi bitirdi, çoğumuz yükeselen egolarını daha da tatmin etmek için benim bi hatam olmadı o kırılgansa benim suçum ne? Diye kendini avuttu.  Bunlar bir iki üç derken yalnızca bahaneler bahaneler ..

Şimdi kalp kırmanın faydalarına ve zararlarına gelelim. Evet faydaları dedim yanlış okumuyorsunuz. Faydası sadece tek taraflıdır yani size. Bencil insanlara yararı vardır kalp kırmanın. Çünkü kırdığı kalpler ne kadar çoğalırsa bizim bencil insanımız o kadar egosunu tatmin etmektedir.

 kalp kırmak,bencillikten kurtulma yolları,kalp kırmanın anlamı,kalp kırmanın bedeli

Hani meşhur bir çivi örneği vardır ya çocuk her kırdığı kalbe karşılık bir çivi çakar tahtaya ve her özrüne karşılık bir çivi söker. Ve sonuç muhtemel dir. Çivi izleri asla geçmez..

 

Ama unutmayınki çiviyi çakarken elinize vurursanız canınız yanar. Kırdığınız her kalpte size zararı olan bi çok şey vardır. eğer kalp kırmayı alışkanlık haline getirmiş bencil bir insansanız, bu tutumunuz size daha çok zarar sağlar. Şöyle ki sizi köreltir, daha da bencilleştirir, artık herşeyde ben merkezli davranmaya ve karşınızdaki ile empati kurma özelliğine elveda demeye başlarsınız. Buda sizi kötü insan yapmaya başlar. Kimse umrunuzda olmadığı için herkesin malına canına zarar verebilecek bi hale bile gelebilirsiniz.

 

Sosyal medyada dolaşırken gözüme bi yazı ilişti, diyordu ki; ‘’ yazık analarımız kaynananın zalim olduğu devirde gelin, gelinin zalim olduğu devirde kaynana oldular..’’ bu söz içimi acıtmıştı. Bu çok doğru ama insanlarımız böyle bi yorum yapıyorsa maalesef ki şu anki yaşadığımız dünyada gerçekten kalp kırmaya yüz tutmuş kalpleri körelmiş merhametten uzak maneviyatsız insanlarımız çoğalmış demekki..

  kalp kırmak,bencillikten kurtulma yolları,kalp kırmanın anlamı,kalp kırmanın bedeli

Sözün kısası kalp kırmayın ne olursa olsun kırıcı değil yapıcı olmaya gayret edin. Siz yapıcı olursanız karşınızda ki de olur. Karşınızdaki bi başka birine yapıcı olursa o ona, o ona derken dünyamız merhametle büyümeye başlar. Tıpkı network marketing sisteminde olduğu gibi zincirleme oluşur. O onu kazandırmaya o onu kazandırmaya yönelik bir sistemdir ya.. burda da mutluluk kazandırır insanlar birbirine ve kalp kırmaktan uzak durur, mutlu etmeye odaklanır. Maneviyatımızı geniş tutalım insan sevdiği zaman herşey güzelleşecektir emin olun. Şu anda bu yazıyı okuyan okur seni tanımıyorum ama seni seviyorum Allah için seviyorum. İnsanları sevmekten kaçınma sende bi başkasını sev dünya güzelleşsin.

  kalp kırmak,bencillikten kurtulma yolları,kalp kırmanın anlamı,kalp kırmanın bedeli

Kalp kırmamanız ve kırılmamanız dileği ile..

 

Bir önceki yazımız olan Keşkelere Mahkumken... başlıklı makalemizde hayatımızdaki keşkeler, hız denemesi ve Merve Duman hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

hadi sizde bişeyler yazın :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.