Mustafa Sarıgül’den mesaj var :)

mustafa-sarigul

Mustafa Sarıgül’den mesaj var 🙂

Geçtiğimiz Cuma günü Mustafa Sarıgül ve ilçe yöneticilerininde katılacağı bir açılışa davet edilmiştim. E davete icabet etmek lazım 😀 Sıcak Eller yardımlaşma derneği başkanımız ve diğer Sıcak Eller derneği üyesi bazı arkadaşlarla birlikte Mustafa Sarıgül’ün yaptırıp hizmete sunduğu bir okulun açılışına gittik.

Resimlerini aşağıda görebileceğiniz törende ilgimi çeken şeylerde oldu.12 Dersanelik,artık harabe haline gelmiş olan okulu yeniden modern bir şekilde yaptıran,üstelik 40 küsür dersane olacak şekilde büyüten bilgisayarlar,kamera sistemleri gibi teknolojik unsurlara da yer veren Mustafa Sarıgül bu okul gibi 27 okulu daha yaptırıp,düzenleyip çocukların daha iyi şartlarda yaşamalarına vesile olmuş.

kustepe-okullar

Açıkçası ben siyasetten pek hoşlanmam.Parti de tutmuyorum.Bana göre yapılan işler önemlidir.İyi olanı takdir etmek,kötü olanı eleştirmek gerekir belki ama ben yapılan güzellikleri görüp nankörlükten uzak durma eğilimindeyim.  Tayyip Erdoğan’nında yollar,hastaneler gibi konularda kayda değer atılımları olduğunu görüyor ve takdir ediyorum. Ha hataları yok mu? Var tabi ki ve olacaktırda. Hangimizin hatası yok ki? Dediğim gibi güzel şeylere odaklanmak istiyorum ve en güzelini yapmaya çalışanlara da doğal olarak sempati duyuyorum.

Şu aralar Mustafa Sarıgül adını sık duymaya başladım ve yaptıklarına şahit olmaya başladım.Açıkcası özellikle açık-kapalı-alevi-sünni gibi konularda ayırım yapmayan,herkese kucak açan,herkesi bir tutan politikası beni en çok etkileyen yönü oldu.Çünkü ben bu konuda eğer demokratik bir ülkede yaşıyorsak herkesin inanç,giyim ve düşünce özgürlüğüne saygı duyulması gerektiğinden yanayım.

kustepe-okul

Dolayısıyla gittiğim okul açılışı töreninde gördüklerim hoşuma gitmedi desem yalan olur.Mustafa Sarıgül’ün samimi,sempatik tavırlarını es geçmeyelim şimdi 🙂

Bu arada sadece okul değil, aynı zamanda aynı zamanda camiler ve kur-an kurslarına da önemli katkıları oluğunu,onları da yaptırdığını öğrendim.İşte tamda bu noktada Mustafa Sarıgül’ün söylediği bir cümle beni çok etkiledi ve bence kesinlikle takdire şa-yan bir cümleydi;

“Bana neden camileri yaptırıyorsun?Neden kur-an kurslarına yardım ediyorsun?” Diyorlar.Benim cevabım; “dün yaptım,bugün yapıyorum,yarın gene yapacağım!!!” işte bu kendinden emin ve net bir tavırla söylediği cümle bence gerçekten çok önemli.

Buna ilaveten beni etkileyen olaylardan birisi de bu açılış törenine müftü,sinegog,kilise yetkilisi,alevi dedesi gibi farklı inanç ve kültürlerin yetkililerini davet etmesi ve hepsine kucak açması oldu.

okul-acilisi

İşte benim hayalini kurduğum Türkiye bu olmalı!İnsana,önce insan olduğu için değer verilmeli.Farklı bir inanca yada kültüre bağlı olduğu için düşmanlık beslenmemeli.Eğer demokratik bir ülkede yaşayacaksak bu konu demokrasinin olmazsa olmazıdır.Herkes özgürce inançlarını yaşayabilmeli,inançlarının gereğini yadırganmadan yerine getirebilmeli ve birbirine düşmanlık besleyip bölünmeler olmamalıdır.

Aynı bayrağın,o al kırmızı şanlı bayrağımızın altında hep beraber huzur ve güven içinde yaşamamıza ancak böyle bir bakış açısı geliştirebilmemiz sebep olabilir.

Siyaseti sevmiyorum dedim ama bu görüşlerimi yazarken siyasi görüşlerimin oldukça iyi olduğunu gördüm 🙂 Sanırım siyaset yapmak için mantıklı düşünebilmek yeterli bir etken olacak :)))

Konuşmalar ve halk oyunu gösterilerinden sonra dualarla ve Fatiha suresiyle okulun açılışı yapıldı.

kustepe-okul-acilisi

Sonuç olarak  Mustafa sarıgül’ün samimiyeti ve olaylara yaklaşımı kendisi hakkında olumlu düşünceler geliştirmeme neden oldu ve değerlendirmeye değer bir lider olduğu imajını fark etmeme sebep oldu nediyelim siyaset bir yana yapılan işler konusunda  Ahmet,Mehmet yada Mustafa sarıgül ,Türkiye için hakkımızda ne hayırlısıysa o olsun inşalah.

bayrak

Bir önceki yazımız olan Sıradışı hediye seçeneği-Çini ürünler başlıklı makalemizde biblolar, çerezlik ve çini hediyelikler hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Responses to “Mustafa Sarıgül’den mesaj var :)”

 1. […]Mustafa Sarıgül’den mesaj var 🙂 | Nermin Ay[…]…

 2. epilasyon dedi ki:

  epilasyon…

  […]Mustafa Sarıgül’den mesaj var 🙂 | Nermin Ay[…]…

 3. hediye dedi ki:

  hediyeler…

  bayram hediyesi olacak şeyler yapılsın

hadi sizde bişeyler yazın :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.