Networkün yüzkaraları konusunda 2. Perde | Networkte başarılı olmak için

Networkün yüzkaraları konusunda 2. Perde | Networkte başarılı olmak için

networkün,şirket seçimi, sponsor seçimi,network sisteminde,sponsor seçimi,network marketing sistemlerinde şirket seçimi,en iyi kazanç sistemi

Daha önce buradaki yazımda networkün yüzkaralarından bahsetmiştim ve şirket seçimine, sponsor seçimine ne kadar dikkat edilmesi gerektiğini birçok yazımda vurgulamıştım. Geçtiğimiz günlerde bloğumun takipçilerinden bir bayan bana iş teklifi sunan bir mail atmıştı.

(ismini şu an vermiyorum kendisi arzu ederse yazarım) Ben gerek işlerimin yoğunluğundan, gerekse tamamen iyi niyetle yapılan bu teklifin iyi bir network şirketinde kabul edilmeyeceğini bildiğimden kabul edememiştim ve dediğim gibi de olmuştu 🙂 O sırada yapılan yazışmalarımız esnasında öyle sözler söyledi ki sizlerle paylaşmadan edemedim.

Networkün yüzkaraları başlıklı yazıma adeta son noktayı koyacak şekilde network sisteminde özellikle sponsorlarının kendisine nasıl sıkıntı çektirdiğini çok güzel bir şekilde anlattı. Buradaki yazımda network marketing sistemlerinde şirket seçiminin ne kadar önemli olduğu konusunu işlemiştim ve aynı sayfada sponsor seçiminin ne denli önemli olduğunu vurgulamıştım.

İşte buna en güzel örneği samimi anlatımlarıyla mailin sahibi vermiş oldu. Bu bir mail yazışması olduğu için imla kurallarına dikkat edilmemiş olabilir. Mailde ciddi bir düzeltme yapmadım orijinal haliyle yayınlamayı uygun gördüm. Evet aşağıda bir başka tecrübeden networkün karanlık noktalarını göreceksiniz.

Gelin networkün 2. Perdesini birlikte okuyalım;

(kişi ismi şimdilik bende saklıdır dilerse paylaşırım)

 

Merhaba nermin hanım

Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim… nezaketinize saygınıza insana önem vermenize hayran kaldım. sizin gibi bir ile çalışmak güzel olurdu… olurdu diyorum çünkü sahiplenici bir yapınız var…

“ siz bizim başımıza gelirmisiniz?”

Benim bir network şirketinde 350 ye yakın üyem var ama ben ilgilenemiyorum bu demek değildir ki siz ilgilenin … hayır sadece sizin deneyimlerinizden faydalanmak içindir bu teklifim…

Lütfen beni yanlış anlamayın çünkü öyle bir şey olsa “siz benim ekibimde çalışmak ister misiniz” teklifini getirirdim.. size… inanın sizin gibi mücadeleci azimli bir network uzmanı ile çalışmak Rabbimin izni ile benim içim büyük bir sevinç onur olurdu diye düşünüyorum…. Saygılarımla… çalışma yaşamınızda maddi manevi dünyanızda başarılarınızın devamını yüce Rabbimden temenni ediyorum…sevgiler….

İşte networkün kanayan yaralarını anlatan o mail;

Merhaba 🙂

Hiçbir şekilde sizi yanlış anlamam… böyle yanlış anlaşılmalar olsun insanın hayatında… ben çok network işi yaptım… piyasada ne kadar varsa bende % 75 üyesiydim herhaldeJ fakat hep tek başına çalıştım… tam 5 yıldır ekip kuruyorum.. ekip kurmamın nedenleri vardı… daha önce bireysel takılıyordum… hayatımda bir sürü başarılara imza attım kemdim ce.. tek ve ekip olarak ama ekip ruhu anlayışını kendimce iyi götürdüğümü düşünmüştüm fakat sizin sitenizi görünce fikirlerim değişti neden derseniz çok emek ve yürek vermişsiniz…

şimdiye kadar ekip liderlerim tarafından çok kullanıldım hatta dedim ki ben bu işlerin kadını değilim bizde bir söz vardır kabalık olarak anlamazsanız yazayım “ KADININ VE PARANIN GİRDİĞİ YER PEK HAYIR GETİRMEZ “ Kadın girerse dedikodu çekememezlik para girerse hırs ön plana çıkıyor.. yanlışsam lütfen düzeltin….

Ama benim için dedikodu, Rabbimin menettiği hırsı da ailem bana hırslı olmayı değil paylaşmayı öğretti.  Yani ikiside bana uzak olan konulardı… insanların gerçek yüzünü de kurmuş olduğum ekiplerde öğrendim ama acı bir şekilde…

o yüzden sizin sitenizi görünce benim gibi biri diye düşündüm..hiç düşünmeden değil düşünerek sizin benim ekibimin başında olmanızı diledim… çünkü paylaşmayı seviyorsunuz ayrıca Rabbimin izni ile sizden zarar gelmez diye düşündüm… çünkü daha önceki üst sponsorlarım açgözlü hırslı vs. çok şey yazabilirim onlar için ama susmak en iyisi….

Çok hırpaladılar Nermin hanım… onlar benden daha çok kazandığı halde ben kazandığımı üyelerimle paylaştığım için onlar bu tavırlarımı hazmedemediler…. Her şerde bir hayır misali yaptığım networkl erden birtanesinde tanıştığım ekip liderim ALLAH ondan razı olsun beni hiç yormadı ne istersem anında halletti ve şuan çalışmakta olduğum firma da daha önce çalıştıklarımdan çok farklı.. Rabbimin izni ile bir aile olduk… dikkat ettiyseniz “benim üst direktörüm olun” diye teklif getirdim… ve çok da samimiydim fakat firma etik olmadığını söyledi… hayırlısı üzüldüm.

gerçek manada benim için altta olmuş üstte olmuş farketmiyor… mühim olan ekip ruhunu aşılayabilmek satış yaparken eğlenmek stres atmak aile sıkıntılarından uzaklaşmak rızkım için hayatım boyunca Rabbime hamdüsenalar olsun hiç endişem olmadı… en dar anlarımda bile rızkımız bitmişse zaten toprak atıyorlardır üzerimize… neyse çok uzattım….belki bir gün bir ekipte beraber oluruz kim bilir… ? hayırlısı ne ise o olsun görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler….

siz yazdıklarınızda yerden göğe kadar haklısınız artık kendi adıma konuşayım yaş itibari ile oradan oraya sürüklenmek gelmiyor insanın içinden o yüzden bende sizi üzmemek adına “benim üst danışmanım olurmusunuz” teklifini yürekten istemiştim… lütfen yanlış anlamayın sevgiyle saygıyla muhabbetle kalın.. ömrünüz uzun yolunuz bereketli ufkunuz her daim sağlıkla afiyetle olsun… selam ve dua ile… lütfen sizi incitti isem beni mazur görün…. Hoşça ve dostçakalın….

Bu içten yazıları yazan arkadaşa çok teşekkürediyorum. Gördüğünüz gibi networkün karanlık yüzü oldukça sıkıntı veren, ama doğru tercihler yapıldığında en iyi kazanç sistemi diyebileceğimiz bir stratejiye sahip, çeşitli zorluklar yaşamak yerine tecrübeleri lütfen gözönünde bulundurun ve şirket seçiminizi,sponsor seçiminizi dikkatli yapın ve en iyi kazanç sistemi olan networkün kazananları arasına girmeyi siz de başarın.

networkün,şirket seçimi, sponsor seçimi,network sisteminde,sponsor seçimi,network marketing sistemlerinde şirket seçimi,en iyi kazanç sistemi

Bir önceki yazımız olan Adsense Rehberi hakkında başlıklı makalemizde adsense rehberi, Adsense Rehberi hakkında ve Adsense Rehberi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

1 yorum var to “Networkün yüzkaraları konusunda 2. Perde | Networkte başarılı olmak için”

  1. onur emre dedi ki:

    sizinle mutlaka iletişim kurmamız gerekli. sizin için de benim için de önemli ve fayda sağlayacak bir konu. ********* numaram. ararsanız sevinirim. iyi çalışmalar!

hadi sizde bişeyler yazın :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.