Kimsem yok deme!Biz varız!

Sıcak Eller yardım Merkezi ihtiyacı olanlara kucak açıyor

Bugün Sıcak Eller sosyal yardım toplantısına davet edilmiştim.Bi gidip göreyim bakalım nedir,ne değildir,neler yapıyorlar dedim ve gittim.Sıcak bir kadın topluluğu karşıladı beni.Keyifle çaylarımızı yudumlarken Sıcak Eller’in ne olduğunu anlattılar.Amaçlarını,hedeflerini  dile getirdiler.
Sıcak Eller Merkez Yönetim Başkanı Sevda Karduz,Avcılar Kadınları Merkezi Başkanı Fatma Şahin,Okul Aile Birliğinden bazı hanımlar ve birilerine yardım eli uzatmak için orada bulunan diğer hanımlar yaklaşık 15 kişilik bir ekiple hoş bir toplantı gerçekleştirdik.Ben orada bulunan bayanlarla tanışmaktan ve bu davette bulunmaktan büyük keyif aldım ancak sizlere de Sıcak Eller nedir ve ne işe yarar biraz anlatmak istiyorum.

 

Şişli Belediye başkanı Mustafa Sarıgül öncülüğünde kurulan bu merkezde, siyasetle hiçbir ilgisi olmadan tamamen insani duygular niteliğinde yardımsever vatandaşların kullanmadığı giysilerini,ev eşyalarını toplayan ve ihtiyacı olan vatandaşlara,imkanı olmayan öğrencilere ulaştırıyorlar.

Sıcak Eller engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye ulaştırarak onların sıkıntılarını gidermeye çalışıyorlar.
Çocuk esirgeme kurumlarına,huzur evlerine yaptıkları ziyaretlerle onların gönüllerini hoş ediyorlar.
Ücretsiz olarak  göz,kalp ve kadın doğum doktorlarıyla erkek-kadın-çocuk demeden sağlık taramalarını yaptırıyorlar.Bu branşlar zaman zaman değiştirilerek farklı branşlarda da sağlık taramaları yapılması düşünülüyor.
İhtiyacı olan okullara kitap,kırtasiye yardımı yapıyorlar.

 

Toplu nikahlar yapıyorlar.Sıcak Eller aracılığı ile evlenen çiftlerin bebekleri bile olmaya başlamış 🙂
Şehit ailelerin yanında oluyorlar.
Kadının psikolojik sorunları,kadın hastalıkları,madde bağımlılığına karşı bilinç gibi eğitici toplantılar yapıyorlar.
Ücretsiz kültür gezileri,tekne turu,kaynaşma toplantıları,kahvaltı programları,konserler gibi etkinliklerle sosyalleşmeye ve eğlenmeye de imkan tanıyorlar.

 

Yardıma muhtaç yaşlılara bakım,erzak,temizlik gibi yardımlarda bulunmak istiyorlar.

Genç Eller adıyla gençlerin de gerek yardımlaşma gerekse yukarıda saydığım etkinliklerden yararlanma ve birilerine el uzatmalarına vesile oluyorlar.
Kısacası birilerine el uzatmak,gönlünü almak,bir sıcak hırka giydirmek,yaz sıcağında bir bardak soğuk su içirmek istiyorsanız veya ihtiyaç sahibi iseniz bana ulaşın.İsteklerinizi Sıcak Eller merkezine ulaştırmaktan,küçücük bir tebessümünüze vesile olmaktan büyükmutluluk duyarım.Kimsem yok demeyin,Sıcak Eller olarak biz varız!

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

hadi sizde bişeyler yazın :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.