Başarılı olmak için ne yapmak gerekir?-Başarı için en önemli kural

basari-elde-etmek-icin

Başarılı olmak için ne yapmak gerekir?-Başarı için en önemli kural

Hayatımda birçok konuda elde ettiğim başarılarda,başarı yolunda yürümek için gerekeni yapmaya hazır hissettiğimde kişisel gelişim kitaplarının faydasını inanılmaz ölçüde  gördüğümü söyleyebilirim ve bu kitaplardan çıkardığım vazgeçilmez bir ortak nokta vardı;Başarı için en önemli kural sizce neydi? Başarılı olmak için ne yapmak gerekir?

Merak etmeyin cevabını vereceğim 😀 Aslında belki hepimizin bildiği ya gücünün bukadar yüksek olabileceğini düşünmediği,yada devamlılığını sürdüremediği bir kavramdan bahsedeceğim.Ama zaman zaman daha önce zaman zaman daha önce okuduğum göz atarım,işte bu gün de yine böyle bir fırsat buldum %100 düşünce gücü  isimli kitabı karıştırmaya başladım.

basari-adimlari

Orda bir hikaye gözüme çarptı.Önce size bu hikayeyi anlatayım,zaten cevabı anlayacaksınız. Kambur bir prensin hikayesi bu.

Bir ülkenin prensi kambur bir görüntüye sahiptir ve bu görüntüsünden son derece rahatsız olmaktadır. Bu yüzden halkın önüne çok fazla çıkmaz.İnsanların onu kambur olarak görmesi onu huzursuz eder.

kaburluk

Birgün bir heykeltıraşı çağırıp kamburu yokmuş gibi çok güzel bir heykelini yapmasını ister. Heykeltraş çalışmaya başlar ve zamanı geldiğinde tamda prensin istediği gibi mermerden yapılmış prensin kamburu olmayan heykelini takdim eder.

Prens çok mutlu olur ve heykeli bahçesinde gizli bir köşeye saklar.Artık hergün oraya gidip sahip olmak istediği görüntüdeki heykeli uzun uzun seyreder. Aradan aylar geçer. Prens hey


keli her ziyaretinden sonra biraz daha dik durmaya başlar.

Birkaç yıl geçtikten sonra tüm hakını toplantıya çağırır.İnsanlar heryerden prensi görmeye gelir.Prens artık mutludur ve mutlu bir yüzle halkın karşısına çıkar.”Bakın görün” der.İnsanlar gözlerine inanamazlar.Prens artık kambur değildir. Gözünün önünde sürekli kusursuz bir sırtın hayalini yaşatmış,böyle olacağına inanmış ve gerekeni yaparak,yani hergün uzun uzun heykelin karşısında seyre dalmıştır.Ve sonunda bu hayali gerçekleşmiştir.

hikayeler

 

Prens önce hayal ettiği şeye müthiş bir inanç geliştirmiş,eyleme geçip yaptırdığı heykeli hergün saatlerce kendisini o heykel gibi kambursuz olduğunu düşünüp,hergün daha dik durmaya çalışmış ve sonunda inanması bile güç görünen bu fiziki sıkıntısı sona ererek başarıya ulaşmıştır.

Başarı yolunda yürümek ve sonuca ulaşmak için her zaman söylerim; “başarının yarısı inanmak,diğer yarısı çalışmaktır” diye… İşte bu başarı hikayesinde de bunu bir kez daha görmüş olduk.

Lütfen hayallerinizden vazgeçmeyin.Hayallerini başkalarına kaptıran tembellerden olmayın. Sadece hayal edin,inanın ve başarın… Hepsi bu!..

Bir çok yaşanmış başarı hikayeleri başarılı olmak için ne yapmak gerekir sorusuna ve başarı için en önemli kural nedir sorusuna aynı cevabı vererek,yani hayal etmek,inanmak ve gerekeni yapmak özetiyle kişisel gelişim dahil birçok alanda başarılı olabileceğiniz vurgulanır ve %100 düşünce gücüne karşılık veren bu tüyoları alıp kullanabilen alır,alamayan sıradan,tembel,miskin yaşamına devam eder ve burada bişey daha söylemek istiyorum; başarılı olunmasa bile başarı yolunda yürümek ve mücadele etmek gerçekten çok keyifli ve heyecanlı 🙂

kolay-basari-elde-etmek

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Responses to “Başarılı olmak için ne yapmak gerekir?-Başarı için en önemli kural”

 1. bitmeyen kartuş dedi ki:

  bitmeyen kartuş…

  […]Başarılı olmak için ne yapmak gerekir?-Başarı için en önemli kural | Nermin Ay[…]…

 2. özlem dedi ki:

  merhaba nermin hanım .öncelikle böyle bir eğitici site hazırladığınız için size teşekkür ederim..Başarmak için bence inanmak gerekir..bizler bayan olarak kendimize güvenmemiz gerekiyor.başaracağımıza inanmamız lazım..Bayan olarak karşımıza elbette zorluklar çıkıyor..engeller hatta taşlar konuluyor..En yakın eşimizle bile uğraşmak zorunda kalıyoruz…ama yılmamak azimle devam etmek başarıya götürür diye düşünüyorum..hayırlı çalışmalar diliyorum…

  • Nermin AY dedi ki:

   çok güzel açıklamışsınız Özlem hanım ben teşekkürederim bu güzel yorumunuz için. şimdi birlik olma zamanı! şimdi el ele verip bayanların, evde bile olsa neler başarabileceğini gösterme zamanı! insanın duruşu bile değişiyor kendine güvni geliyor. harika bişey başarma duygusu. evde oturup hiç bir işe yaramadığını düşünen ama bişeyler yapmak için istekli olan kişiler için kendi adıma ben destek vermeye hazırım. yeterki istesinler.

   siteyi beğenmenize sevindim 🙂 bir nebze olsun faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana. yanlış hatırlamıyorsm sizdiniz özlem hanım, hazırladığım liderlik derslerini istemiştiniz. siteme abone olmuşsunuz ama malesef abonelik aktif etme linkine tıklamayı unutmuşsunuz. onu hallederseniz yazdığım konular,kampanyalar gibi güncellemeler otomatik olarak mail adresinize gelecektir.

   saygılarımla

hadi sizde bişeyler yazın :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.