fırça yedik iyi mi :)

dogru-calisma-yontemi

çalışmaktan kimseye zarar gelmez

Bu Gün Bir Gazete HaberinDe Okuduğum Bir Haberden Dolayı Üzülsem Mi Sevinsem Mi Bilemedim Doğrusu…

80 Yaşındaki Bir Ninenin Onurlu,Kendinden Emin Ve Emeğinin Verdiği Gururu Gençlerin Yüzüne Tokat Gibi Vurduğu Azimli Yaşam Tarzı Beni Çok Etkiledi Doğrusu.

 İnşaat Kalıntıları Arasında Ki Tahta Parçalarını Toplayarak Kışlık Yakacağını Hazırlayan Hediye Nineyi Çeken Basın Mensuplarına ”Odun Toplamak Ayıp Değil. Hırsızlık, Uğursuzluk Yapmak Ayıp. Gidin Onları Çekin” Demesi Aslında Bizlere De Birer Fırça Çektiğinin Göstergesi.Çünkü Evet Hırsılıklar,Uğursuzluklar,ilgisiz aile breyleri,çok para hırsı ve bozulan gençliğin birbirlerinden etkilenmelerinin Bir Mahsülü Olarak Artmış Olmakla Beraber,Genel Olarak Çalışmayı Sevmeyen,Tembel Bir Toplum Olduğumuzda Maalesef Bir Gerçek.

*****

”Çalışmayı Çok Seviyorum. Asla Evde Boş Oturamam. Hiç İşim Olmasa Evin Çevresini Dolanırım. Evde Oturan Hünersizlerden Değilim. Eşim 17 Yıl Önce Vefat Etti. Yaklaşık 500 Lira Maaşım Var. Evim Kira Değil, Bu Para Yeter, Ama Paranın Bir Kısmını Eğitimi İçin Torunuma Gönderiyorum. Torun Kendi Evladından Tatlı. Toruna Her Ay Para Yollarım. Tek Başıma Yaşıyorum. Yakacağımı Buralardan Çıkarıyorum. Çalışmaktan Kimseye Zarar Gelmez. Birilerinin Bana Yardım Etmesini Beklemem.

*****

Gazete Haberindeki İşte Bu Sözler Sizce De Açıkca İtiraf Etmesek De Tembel Olduğumuzun Farkında Olarak Utanmamızı Gerektirmez Mi?

*****

İş Yok! Hımm Demek Öyle… Acaba Gerçekten İş Mi Yok,Yoksa Biz Mi Aza Tahammül Etmiyoruz Ve Ya Tembellik Ediyoruz? Hem Çok Para Versinler Hem İşimiz Kolay Olsun. Yok Canım. Bak Senn! Emek Olmadan Yemek Olmaz Bunu Öğrenemedik Gitti.

*****

Çalışmak İsteyene,Azimli Olana İş Çok. Lütfen Başka Bahaneler Arkasına Sığınmayalım.Ben Klasik Bir İşte Çalışmıyorum. Hiç Çalışmasam Da Çok Şükür Kendi Yağımızda Kavrulup Kimseye Muhtaç Olmayacak Bir Gelirimiz Var.Ama Neden Tembel Tembel Oturayım Ki? Hem Fazla Para Göz Çıkarmaz Hem De İş Sadece Para Da Değil; Birilerine Yardımcı Olmak, Evlerine Ekmek Götürmelerine,Çok Daha İyi Şartlarda Yaşamalarına Vesile Olmak,Ailene Yardımcı Olmak Fena Bişey Mi?

*****

Ya bahaneniz vardır, yada paranız. İkisi bir arada olmaz.

*****

Arkadaşlar Ben Kadın Halimle Evde Oturduğum Halde Bişeyleri Başardıysam Sizin Benden Neyiniz Eksik Söyleyin Allah Aşkına? İsterseniz Siz De Yapabilirsiniz. İsterseniz Çok Daha Fazlasını Yapabilirsiniz.Ben Çoğunluğunu Kendi Çabalarımla Sıfırdan Hiçbir Şey Ama Hiç Bir Şey Bilmeden,Ne Bir İnternet Bilgisi,Ne Site Yapmak,Ne Çevre,Ne De Network Marketing Bilgisi. Hiç Bişey Bilmiyordum Yaa! Var Mı Ötesi? Çalışarak,Sabrederek,Azmederek Şükürler Olsun Bir Çok Şeyi Başarmanın Haklı Gururunu Yaşıyorum.Hediye Ninenin Dediği Gibi Boş Oturmayı Sevmediğim İçin Onun Fırçalarını Üzerime Alınmıyorum.Herkes Kendini Bilir. Üstüne Alınanlar Varsa Kendini Sorgulasın Ve İsterse Neler Yapabileceğinin Farkına Varsın.

*****

Sizce De Öyle Değil Mi Ne Dersiniz?

Nermin AY

*****

ÖNCEKİ YORUMLAR

mevlüt20/12/2010 – 16:53
ilginç 🙂
You can leave a response, or trackback from your own site.

4 Responses to “fırça yedik iyi mi :)”

 1. prenses dedi ki:

  deneme

 2. edebiyatçılar dedi ki:

  edebiyatçılar…

  […]fırça yedik iyi mi 🙂 | Nermin Ay[…]…

 3. edebiyat dedi ki:

  edebiyat…

  […]fırça yedik iyi mi 🙂 | Nermin Ay[…]…

hadi sizde bişeyler yazın :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.