Network Marketing Dinen caiz midir?


network-helalmi

Network Marketing Dinen caiz midir?

Network marketing sistemlerinin dini açıdan caiz olup olmadığını merak eden vatandaşlarımız var.Zaman zaman bu soruyla karşılaşıyorum ve kendi araştırmalarım,düşüncelerim,bilgilerim dahilinde cevap vermeye çalışıyordum.Bu videoyuda yaptığım bir araştırma sonucunda buldum.Kim eklediyse çok teşekkürediyorum.

Network marketing sisteminin haram olup olmadığını da bu video sayesinde anlamış olacağız.

Yalnız videonun sonunda belli kişiler tercih edildiğini bunun sebebini anlıyamadığınıdan bahsetmiş hoca efendi.Aslında anlamış ve cevabı vermiş ama sanırım emin olamamış.Evet bazı insanlar özellikle tercih edilir  network sistemlerine katmak için.Bunlar çevreleri geniş olan,güvenilir olan,dürüst olan insanlardır.Fakat bunda bir anormallik yok.Sonuçta sisteme girdiklerinde bir kayıpları olmadığı gibi sevdikleri,değer verdikleri çevrelerine de para kazandırmanın,maddi rahatlık sağlamalarına vesile olmanın huzuru ve sevabı içine gireceklerdir.Hocam bu kısmını kaçırmış sanırım yada yeterli düzeyde anlaşılır cümle kuramamış.Ama genel olarak rahatlatıcı bir açıklama yapmış.

Sözün özü:Network marketing dinen caiz midir?: içinde haram ürünler satılmayan bir network sisteminden elde edilen kazançlara haram diyemeyiz. Diyemediğimiz gibi bu işten maddi olarak menfaatimiz olduğu kadar manevi olarak da kazançlar sağlamamız kaçınılmazdır.Sonuçta insanların evine ekmek götürmelerine,daha rahat yaşamalarına vesile oluyorsunuz.Bundan daha güzel bişey olabilir mi?


************

Video Hakkında Yorumlar

bilal – 30/04/2010 – 14:59
işin açığı hoca networkü bilmiyor yada network anlatılmadan fetvayı vermiş…..network bayilik sistemi dildir şartlı akit sistemidir yani prim kazanmak için kota konulan bisistemdir ve bu kota yani şartlı akit sistemi tepedekinin malı götürmesine yönelik bi sistem olduğu için cevaz verilmiyor…
salih aktaş – 15/02/2010 – 21:40
Dinen caizmi günahmı bu sorulara ışık tutmuş hoca efendi aklında bu tip sorular olup içi rahat etmeyenler için güzel bir video.Nermin hanımında emeğine sağlık.

 

Bir önceki yazımız olan Champix sigara bırakma ilacı başlıklı makalemizde Champix, sigara bırakma ilacı ve sigara bırakmak kolay mı hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

1 yorum var to “Network Marketing Dinen caiz midir?”

  1. erdem erden dedi ki:

    sanırım artık dinen caiz olduğuna herkes kanaat getirdi çünkü eskiden çok sorulurdu artık bu tür sorular pek gelmiyor 🙂

hadi sizde bişeyler yazın :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.